С два гола на Манджукич „вълците“ обърнаха Шалке

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
22:27, 11 сеп 2011, Автор: , Преглеждания:47

снимка: ODD ANDERSEN/AFP/Getty Images

Феликс Магат успя да вземе реванш от бившия си тим Шалке, откъдето бе уволнен през миналия сезон, след като сегашният му клуб Волфсбург надделя над „кралскосините“ с 2-1 в последната среща от петия кръг на Бундеслигата на своя стадион „Фолксваген Арена“.

13-ата минута се оказа фатална за домакините, след като Раул Гонсалес засече отблизо подаване на Джеферсън Фарфан. Двайсет по-късно Расмус Йохансон сложи топката на главата на Марио Манджукич, който изравни резултата. Осем минути преди края на мача хърватският нападател отново се оказа в прегръдките на своите съиграчи, след като получи пас от Шефер и с десния крак матира Ралф Ферман.

След този успех Волфсбург вече има 6 точки и заема 13-а позиция в класирането, докато Шалке е шести с 9 пункта.