Твенте отстъпи лидерството в Холандия на Аякс

Публикувано в: Българи в чужбина, Футбол Свят, Холандия
11:48, 11 сеп 2011, Автор: , Преглеждания:54

Отборът на Твенте изненадващо загуби гостуването си на Рода с 1:2 в мач от петия кръг на холандския шампионат. На вратата на тима от Еншеде цял мач бе българският национал Николай Михайлов.

Вицешампионите успяха да поведат в 35-ата минута чрез Марк Янко. В следващата атака обаче Рууд Вормер възстанови равенството. Домакините от Рода стигнаха до пълен обрат в 47-ата минута, когато асистиралият за изравнителния гол Митчъл Доналд направи 2:1.

Така Твенте отстъпи на втора позиция, след като шампионът Аякс взе драматичен успех с 3-2 при визитата си на Хераклес. Овертоом даде аванс на домакините след половин час игра, но с две попадения на Сим Де Йонг и едно на Сюлеймани гостите решиха всичко. В края Овертоом с втория си гол в срещата оформи крайния резултат.