Юве тръгна на висока скорост в Серия А след 4:1 над Парма

Публикувано в: Италия, Футбол Свят
15:29, 11 сеп 2011, Автор: , Преглеждания:40

снимка: Claudio Villa/Getty Images

Отборът на Ювентус даде сериозна заявка, че ще играе важна роля в италианския шампионат през този сезон, след като на старта на „калчото“ смаза с 4-1 тима на Парма на „Олимпико“.

Още в 16-ата минута швейцарският национал Стефан Лихтащайнер вкара дебютното си попадение с екипа на „старата госпожа“, след като получи подаване от Пирло и с хубав шут с левия крак не остави шансове на Миранте. Десет след почивката Матри получи пас от Дел Пиеро, но ударът му срещна десния стълб. В 58-ата минута Алекс Дел Пиеро се отчете с нова асистенция, след като намери Симоне Пепе и крилото удвои аванса на торинци.

В 73-ата Вучинич пробва шут извън пеналта, получи се рикошет и топката попадна в Артуро Видал и новото чилийско попълнение на „бианконерите“ направи разликата класическа. Десет по-късно Пирло даде извеждащ пас към Клаудио Маркизио и халфът реализира четвърти гол за домакините. В последните секунди Себастиан Джовинко бе точен от бялата точка за крайното 1-4.