Порто обърна девет от Шахтьор, Апоел изненада Зенит в Група G

Публикувано в: Русия, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:48, 14 сеп 2011, Автор: , Преглеждания:119

снимка: AP Photo/Armando Franca

Носителят на трофея в Лига Европа – Порто и кипърският първенец Апоел Никозия стартираха с победи в Група G на Шампионската лига, след като взеха домакински успехи с по 2-1 срещу Шахтьор Донецк и Зенит.

Португалският първенец Порто надви с 2-1 на „Ещадио до Драгао“ тима на Шахтьор. Още в десетата минута Хълк изпорти дузпа за домакините, след като стреля в левия страничен стълн. Само 120 секунди след това украинците откриха резултата, след като Луис Адриано довкара отблизо една лошо отбита от стража Елтон топка. В 28-ата бразилската машина Хълк изравни, след като вкара прекрасен гол от свободен удар след шут с левия крак. Пет минути преди почивката гостите останаха с десет души след директен червен картон на Ракицкий за груб фаул срещу Моутиньо. Само шест след началото на втората част „драконите“ направиха пълен обрат, след като Клебер засече подаване на Родригес. В 80-ата минута тимът от Донецк остана с двама по-малко след втори жълт картон на бранителя Чигрински.

В другия мач, малко изненадващо Апоел Никозия се наложи с 2-1 над руския шампион Зенит. След нулева първа част, в 63-ата минута питерци излязоха напред, след като Зирянов получи извеждащ пас от Дани и преодоля стража на домакините. Само в рамките на 180 секунди, между 73-ата и 75-ата минута, кипърците направиха пълен обрат и стигнаха до трите точки. Първо Мандука се възползва от подаване на Пинто и матира Малафеев, а след това Мандука вече бе в ролята на асистент, намирайки Аилтон, който хвърли в екстаз трибуните на стадиона в Никозия.