Лукойл би Арис за Купата на Правец

Публикувано в: Баскетбол, България
21:02, 15 сеп 2011, Автор: , Преглеждания:41

Лукойл Академик започна с победа участието си на международния турнир за Купата на Правец. В първия си двубой шампионите надиграха гръцкия Арис с 84-73. Пробивът за домакините дойде в последната част, когато започнаха силно и задържаха преднината си до края. Любопитен факт е, че в състава на гърците 10 минути записа синът на спортния директор на Лукойл Академик Сашо Везенков – 16-годишният Александър, който за престоя си на терена не успя да се разпише и овладя 3 борби.

В първите минути Лукойл успя да се откъсне с малка преднина и поведе. Шампионите поддържаха малка разлика и бяха напред и в края на първата част и след първото полувреме. Въпреки че изоставаше в резултата Арис бе близо и след 30 минути резултатът бе равен 58-58. Лукойл обаче започна силно последната част и след серия от 14-4 дръпна с двуцифрена преднина. До края на мача тя бе запазена и така тимът стигна до тази победа.

Най-резултатен за успеха бе Андре Оуенс, който завърши с 18 точки. Силно се включи Павел Маринов, който се отчете с 15, докато 14 пък вкара Бруно Шундов. За гърците с 24 пункта приключи Ейдриан Оливър, а 17 отбеляза Серхио Керуш.

В петък Лукойл Академик ще срещне кипърския Ета Енкоми, докато Арис играе със сръбския гранд Партизан.

източник и снимка: bgbasket.com