Трабзонспор шокира Интер на „Джузепе Меаца“ (ВИДЕО)

Публикувано в: Избрано, Италия, Турция, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:36, 15 сеп 2011, Автор: , Преглеждания:76

снимка: GIUSEPPE CACACE/AFP/Getty Images

Турският вицепървенец Трабзонспор, който получи служебно право да участва в Шампионската лига след изхвърлянето на Фенербахче, хвърли голямата бомба в първия кръг на най-комерсиалния футболен турнир. Момчетата на Шенол Гюнеш успяха да се наложат с 1-0 при визитата си на италианския гранд Интер Милано.

Футболистите на Джан Пиеро Гасперини напълно разочароваха своите фенове на „Джузепе Меаца“, след като рядко стигаха до положения пред вратата на Толга през първото полувреме. След почивката скукаъа продължи, а гостите от своя страна търпеливо изчакваха своя момент.

Той дойде в 76-ата минута, когато Халил Алтънтоп нацели напречната греда на Интер със страхотен шут. Топката попадна в чешкия защитник Онджей Челустка, който от полупаднало положение прати кълбото в далечния ъгъл на Жулио Сезар, с което донесе историческата победа за Трабзонспор в Италия.

Интер: Жулио Сезар, Санети, Лусио, Ранокия, Жонатан, Нагатомо, Снайдер, Камбиасо, Оби (55 Алварес), Пацини (55 Милито), Сарате (77 Коутиньо)

Трабзонспор: Толга Зенгин, Чех, Гловачки, Качар, Челустка, Балджъ, Зокора, Колман, Аланзиньо (64 Сапара), Халил Алтънтоп (87 Акгюн), Пауло Енрике (74 Витек)