Лукойл падна от шампиона на Кипър

Публикувано в: Баскетбол, България
22:05, 16 сеп 2011, Автор: , Преглеждания:34

снимка: Мария Мицова

Лукойл Академик допусна загуба във втория си мач от домашния турнир за Купата на Правец. Българските шампиони бяха победени от първенеца на Кипър Ета Енкоми след 71-83. В събота Лукойл приключва турнира с мач срещу сръбския Партизан.

Българите не почнаха никак добре и в първите пет минути нямаха нито точка, а след първата част изоставаха с 8-19. През втората и до средата третата четвърт Лукойл продължи да е назад в резултата, но пък бе близо до съперника. В края на третата обаче кипърците направиха серия от 12-2, която им даде добър аванс, който те задържаха до края. Играчите на Лукойл пък направиха цели 17 грешки в мача срещу само 5 за съперника. Кипърците вкараха 10 точки след тези грешки, отбелязаха 16 срещу 0 на бърза атака и доминираха в подкошието, където имаха 26 точки в повече.

Най-резултатен за българския отбор бе Ламонт Мак, който отбеляза 17 точки след 5 тройки от 6 опита. Бруно Шундов се отчете с 16 точки, а Тодор Стойков вкара 14.

За кипърците най-резултатен бе Деян Чуп със 17 точки, а 14 отбеляза Патрик Окафор.

източник: bgbasket.com