„Червените дяволи“ не оставиха шанс и на Челси (СНИМКИ + ВИДЕО)

Публикувано в: Англия, Българи в чужбина, Избрано, Футбол Свят
20:03, 18 сеп 2011, Автор: , Преглеждания:188

снимка: AP Photo/Jon Super

Шампионът на Англия Манчестър Юнайтед продължи да демонстрира суперформа, след като победи с 3-1 своя основен съперник за титлата в Премиършип Челси на „Олд Трафорд“. Срещата беше изключително красива и четирите попадения бяха най-малкото, което този двубой може да предложи на зрителите. Димитър Бербатов най-накрая получи шанс за игра, след като се появи като резерва в последните десетина минутки.

Срещата започна с чудесен шанс за лондончани, след като още в третата минута Рамиреш можеше да вкара, но Де Хея спаси с крак. В осмата домакините успяха да поведат, макар и след гол от засада, която, обаче, не бе маркирана от страничния рефер. Ашли Йънг изпълни фаул и Крис Смоулинг с глава прати топката в мрежата на Чех.  Последваха неточни изстрели за „сините“ на Торес и Лампард, преди в 26-ата минута „Ел Ниньо“ да направи хубав рейд отляво и да подаде към Рамиреш, който направи чудовищен пропуск, стреляйки в тялото на легналия Де Хея.

снимка: ANDREW YATES/AFP/Getty Images

Така дойде 37-ата минута, в която „червените дяволи“ получиха нова аванта от съдийската тройка, след като Нани овладя топката по десния фланг, но в положение на засада, отново неотсъдена от страничния съдия. Португалецът продължи да владее кълбото и с феноменален шут в горния десен ъгъл на Чех удвои преднината на Манчестър.

снимка: REUTERS/Phil Noble

В края на първата част Фил Джоунс проби отдясно и в опита си да изчисти топката Джон Тери направи ранен коледен подарък на своя съотборник в Англия Уейн Рууни. За нападателя не бе проблем от 5-6 метра да направи разликата класическа.

В началото на второто полувреме резервата Никола Анелка намери Фернандо Торес и испанецът намали пасива на Челси. В 55-ата минута Нани отново проби чудесно и стреля мощно, кълбото намери горната греда, след което главният рефер даде изключително смешна дузпа за домакините за несъществуващ фаул срещу португалец. Звездата на Юнайтед Уейн Рууни успя искрено да разсмее зрителите на „Олд Трафорд“, след като при изпълнението на наказателния удар се подхлъзна и прати кълбото в аут.

Дойдоха и минути на Фернандо Торес „да блесне“ с поредна си порция пропуски. В 72-ата „Хлапето“ направи добър рейд и стреля от границата на наказателното поле, но Де Хея спаси. Топката, обаче, се върна в испанския нападател, но този път той би над напречната греда. Десет по-късно Торес направи и пропуска на сезона, след като бе изведен сам срещу Де Хея, успя да го преодолее и на празна врата, странно как, би встрани от десния стълб. В последните секунди появилият се като резерва Дмитър Бербатов също имаше шанс да се разпише, но изстрелът му бе избит от голлинията.