Левски удари Рилецо в контрола

Публикувано в: Баскетбол, България
21:54, 7 окт 2011, Автор: , Преглеждания:32

снимка: Мария Мицова

Левски победи Рилски спортист с 84-80 в контролна среща играна днес в София. Двата тима се хвърлиха здраво в срещата и направиха интересен мач. До почивката Рилски игра по-добре и водеше, а след това Левски обърна и спечели.

Рилски почна добре мача и поведе с 6-1, след което две тройки поред на Маркъс Хол изведоха домакините напред. Играта продължи да е равностойна в следващите минути, като хърватинът Анте Билобрък вкара три поредни тройки. В края на първата част Рилски дори успя да се откъсне и след десет минути водеше с 25-18.

Втората част почна с нова тройка на Билобрък и разликата стана 10 точки. Рилски поддържаше добра разлика, а петата тройка на хърватина и един успешен наказателен удар на Вукосавлевич направиха резултата 44-30. Левски успя да намали до 8 точки в един момент, но на почивката самоковци имаха добър аванс, 53-41.

С началото на второто полувреме Левски заигра по-агресивно в защита, а Рилски сгреши на няколко пъти в атака. Домакините вкараха 5 точки поред, а първия кош за самоковци дойде малко повече от четири минути след началото. Самоковци продължиха да водят до самия край на частта, когато 3 секунди преди края Павел Иванов бе фаулиран. Той вкара само първия, пропусна втория, а Васко Евтимов хвана борбата и подаде на Маркъс Хол, който вкара тройка в последната секунда за 63-62 за Левски.

Последната четвърт почна както и третата, като домакините направиха серия от 9-0 и дръпнаха с 10 точки. Дарин Иванов спря негативния момент с тройка, но пък Левски успя да задържи преднината си. Самоковци обаче не се предаваха и с тройка на Любомир Киров минута и 19 секунди преди края намалиха изоставането си на 6 точки. След нова грешка в нападението на домакините Бранко Миркович вкара нова тройка и завърза още повече срещата. След размяна на наказателни удари Миркович пак се изяви и отбеляза тройка над метър зад линията за 82-80 за домакините при оставащи 20 секунди. Маркъс Хол вкара два наказателни удара след това, а самоковци изпуснаха и така завърши срещата.

Маркъс Хол бе най-резултатен за победителите с 20 точки, като бе близо и до трипъл дабъл с 9 борби и 7 асистенции. Павел Иванов се отчете с 14 точки, а Митко Ангелов също бе на ниво и вкара 12.

За самоковци най-много отбеляза хърватинът Анте Билобрък – 19 точки. Бранко Миркович вкара 16, а Станислав Ваклинов добави 11.

източник: bgbasket.com