Германия безмилостна и срещу Белгия, Турция на бараж в Група А

Публикувано в: Германия, Избрано, Турция, Футбол Свят
01:56, 12 окт 2011, Автор: , Преглеждания:54

снимка: Getty Images

Националният отбор на Германия завърши с победа своето перфектно участието в квалификационна Група А за Евро 2012, след като не прости и на Белгия, надделявайки с 3-1. Така немците класираха тима на Турция на бараж, след като южната ни съседка би Азербайджан с 1-0.

Интересното е, че резултата в полза на Бундестима бе открит от имащия турски корени Месут Йозил в 30-ата минута на двубоя. Халфът на Реал Мадрид се разписа с хубав шут от дъгата на наказателното поле. Само 180 секунди след това чудесна контра на домакините завърши с извеждащ пас към Андре Шюрле. Младият нападател не сгреши сам срещу стража на гостите и го прехвърли с технично изпълнение. Малко след почивката Марио Гомес реализира дежурния си гол, след като отбеляза с мощен удар от границата на пеналта. Четири минутки преди края на срещата Маруан Фелаини вкара почетното попадение за „червените дяволи“, след като засече с глава центриране от корнер.

Турция успя да зарадва своите фенове, след като постигна малко труден успех с минималното 1-0 над Азербайджан. В герой за южната ни съседка се превърна Бурак Йълмаз, който в 60-ата минута бе изведен очи в очи срещу стража на гостите и с техничен изстрел го преодоля, за да донесе скъпоценните три точки на своя отбор.

В последната среща от тази група Казахстан и Австрия направиха равенство 0:0.