Левски тръгна с труден успех в Балканската лига

Публикувано в: Баскетбол, България, Европа, Избрано
20:19, 12 окт 2011, Автор: , Преглеждания:52

Баскетболистите на Левски започна с трудна победа участието си в новото издание на Балканската лига, след като надвиха с 63-57 тима на Жрински Мостар в зала „Универсиада“ в София в мач от Група B.

Момчетата на Константин Папазов успяха да си осигурят добра преднина на почивката, след като поведоха с 33-26. Във второто полувреме двубоят бе равностоен и до промяна на водачеството в резултата не се стигна. Така „сините“ спечелиха с 63-57.

Аарън Харпър бе най-полезен за победата на българите, след като отбеляза 13 точки, овладя шест борби и подаде две асистенции. Ветеранът Хрисимир Димитров приключи срещата с 10 пункта, а Маркъс Хол и Васил Евтимов добавиха по още девет.

За гостите Марсел Джоунс се отличи със 17 точки. Лука Кларица реаизира 14, а с 13 завърши Армин Авдибегович.