Швеция нанесе първа загуба на Холандия и се класира за Европейското

Публикувано в: Избрано, Футбол Свят, Холандия
04:04, 12 окт 2011, Автор: , Преглеждания:55

Отборът на Швеция се класира за финалите на Евро 2012 в Украйна и Полша като най-добър втори отбор в квалификациите, след като победи Холандия с 3-2. Поражението бе първо за „лалетата“ в Група Е, след като преди това „оранжевите“ постигнаха девет поредни успеха.

Домакините успяха да открият резултата в 14-ата минута, след като халфът на Лион Ким Шелстрьом изпълни чудесен пряк свободен удар и не остави шансове на Мишел Ворм. Само осем по-късно Клаас-Ян Хунтелаар възстанов статуквото в мача, след като засече с глава центриране от левия фланг.

Пет минути след почивката Дирк Каут също се разписа с глава, за да даде предимство на гостите. „Тре крунур“ имаше нужда от 120 секунди, за да доведе нещата до 2-2 след гол от дузпа на халфа Себастиан Ларсон. Успеха на скандинавците дойде след попадение в 53-ата минута, в която Ола Тойвонен реализира след чудесен шут от 14-15 метра.

Тимът на Унгария, който имаше теоритични шансове за бараж, явно се прости със своите надежди, след обрата на Швеция срещи Холандия и завърши наравно 0-0 със състава на Финландия.

В последния мач от групата Молдова разби аусайдера Сан Марино с 4-0.