Сити нанесе първа загуба на Вила и поведе класирането в Премиършип

Публикувано в: Англия, Българи в чужбина, Футбол Свят
18:58, 15 окт 2011, Автор: , Преглеждания:46

снимка: ADRIAN DENNIS/AFP/Getty Images

Отборът на Манчестър Сити е новият лидер в Премиършип, след като успя да победи с 3-1 тима на Астън Вила в мач от девети кръг. По този начин „гражданите“ поведоха в класирането с 22 точки, докато Стенли и компания регистрираха първата си загуба от началото на сезона. Стилиян Петров изигра пълни 90 минути за гостите.

Домакините успяха да открият резултата в 28-ата минута, след като при едно центриране от корнер „виланите“ не изчистиха добре топката. Тя попадна в Марио Балотели, който с чудесна задна ножица направи безпомощен Шей Гивън. Секунди след почивката Адам Джонсън удвои аванса на Сити след хубаво попадение. В 52-ата минута Компани уби интригата в мача, след като се разписа с удар с глава след подаване на Джонсън. В 65-ата Стивън Уорнък отбеляза почетен гол за гостите, след като се измъкна от Ричардс и намери мрежата зад Джо Харт. Шест минути по-късно Джеймс Милнър оформи крайния резултат в мача след много красив гол с изстрел от 25 метра.

Отборът на Болтън постигна ценна победа с 3-1 при визитата си на Уигън. Мартин Петров започна като титуляр и остана на терена до 88-ата минута. Гостите откриха резултата още в четвъртата минута, след като Пратли подаде добре към Крис Ийгълс, който центрира в наказателното поле и Найджъл Рио-Кокър се разписа за 1-0. Пет преди почивката Мохамед Диаме с хубав шут извън пеналта възстанови статуквото в двубоя. В последните секунди на първата част Кевин Дейвис намери Давид Н’Гог, който отблизо не сгреши. В последната минута на мача Крис Ийгълс се разписа за крайното 3-1.

Норич – Суонси 3-1
Куинс Парк – Блекбърн 1-1
Стоук – Фулъм 2-0