Монца бие без Алексиев, Вибо Валентия и Падова с поражения

23:10, 16 окт 2011, Автор: , Преглеждания:36

Отборът на Вибо Валентия допусна изненадваща загуба с 0-3 (27-29; 16-25; 19-25) части при домакинството си на слабака Рома Волей в мач от четвъртия кръг на италианската волейболна Серия А1.

Българският център Николай Николов започна като титуляр за домакините, но игра само в първия гейм и записа две точки от атака. Валентин Братоев влезе като резерва в третата част, за да посреща и нямаше възможност да регистрира актив. Най-добър за Тоно Калипо тази вечер бе  Аугусто Диас с 11 пункта, а за победителите Иван Зайцев реализира 17.

Много силен мач изигра Венцеслав Симеонов, но неговият тим Падова загуби с 2-3 (16-25; 25-22; 25-22; 21-25; 6-15) гейма при визитата си на Верона. Българският диагонал с италиански паспорт наниза 27 точки за гостите – 23 в атака и по две от блокада и начален удар. За домакините с феноменални изяви бе Митя Гаспарини, който реализира цели 37 пункта.

Отборът на Монца записа втора победа през този сезон, след като надделя с 3-1 (25-21; 27-29; 25-19; 25-19) части при визитата си на Равена. След слабите си игри в началото на сезона Тодор Алексиев бе закотвен на пейката и днес не се появи в игра. Шон Рууни бе най-резултатен за победителите с 22 точки, а за домакините Родриго Кирога се отличи с 15.