Подолски отново герой за Кьолн, Хамбургер с важни три точки

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
20:49, 16 окт 2011, Автор: , Преглеждания:34

снимка: REUTERS/Ina Fassbender

Отборът на Кьолн записа четвърта победа от началото на сезона, след като надделя с 2-0 като домакин срещу тима на Хановер в последния мач от еветия кръг на Бундеслигата.

Германският национал Лукас Подолски откри резултата в средата на първото полувреме, след като се разписа след чудесно изпълнение на фаул с левия крак. Четири минути преди края на срещата отново Подолски бе в прегръдките на своите съотборници, след като вкара хубав гол с диагонален изстрел.

В другия неделен двубой от Бундеслигата Хамбургер надделя с 2-1 над Фрайбург като гост в битката на последните два тима в класирането. Победителите поведоха в резултата в 12-ата минута, след като Брума засече центриране от корнер, но стражът на домакините спаси. При добавката Сон бе безпощаден и отблизо намери мрежата за 1-0. Малко след почивката Феликс Бастианс даде чудесен пас към Папис Демба Сисе, който разстреля Дробни за 1-1. В 72-ата Иличевич направи двойно с Тьоре и след хубавия пас, който получи донесе успеха на гостите.