„Джим Бом“ с инфарткна победа над Бурса на „Тюрк Телеком Арена“

Публикувано в: Турция, Футбол Свят
03:13, 17 окт 2011, Автор: , Преглеждания:56

Отборът на Галатасарай постигна трета поредна победа в турската Суперлига, след като надви много трудно тима на Бурсаспор с 2-1 на „Тюрк Телеком Арена“ в среща от шести кръг.

Домакините дръпнаха в резултата в 21-ата минута, след като Енгин Байтар направи страхотен рейд, след което подаде към Йохан Елмандер и шведският таран от десетина метра разстреля Скот Карсън. Десет преди края на мача Ведерсон изпълни корнер отляво и Сердар Азиз с глава доведе нещата до 1-1. 180 секунди преди изтичане на редовните 90 минути Елмандер даде добър извеждащ пас към Милан Барош и чехът донесе трите точки на „Джим Бом“.

В друг двубой от този кръг Манисаспор се наложи с 2-1 като домакин над Карабюкспор. Нигерийският нападател Айзък Промис реализираха двете попадения за победителите, а Али Кючик в последните секунди вкара почетния гол за гостите.