Реал смаза Лион с 4:0 на „Сантяго Бернабеу“ (ВИДЕО)

Публикувано в: Избрано, Испания, Франция, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:34, 18 окт 2011, Автор: , Преглеждания:59

Отборът на Реал Мадрид постигна трети пореден успех в Група Д на Шампионската лига, след като се справи безпроблемно с 4-0 с тима на Лион на своя „Сантяго Бернабеу“. Головете за „белия балет“ бяха дело на Карим Бензема, Сами Кедира, Месут Йозил и Серхио Рамос.

Домакините започнаха със силен натиск мача и в 19-ата минута успяха да разпечатат вратата на Юго Льори. След центриране от корнер Роналдо продължи топката с глава и Карим Бензема от два метра опъна мрежата на французите. Малко след това Марсело и Роналдо направиха страхотно двойно, след което кълбото се озова в бразилеца, но неговият шут от границата на пеналта излезе в аут.

Още в началото на втората част момчетата на Жозе Моуриньо решиха всичко, след като Бензема бе изведен в чиста позиция в наказателното поле, след което показа добър поглед и подаде към Сами Кедира. За немския халф не бе проблем от точката на дузпата да се разпише за 2-0. В 55-ата минута Месут Йозил направи разликата класическа след изстрел от малък ъгъл. Малко след това германският национал от турски произход отново бе близо до гола, но този път Льори отрази шута му. В 82-ата Серхио Рамос получи топката от корнер, пребори се с двама защитници и със силен шут вкара за 4-0.

С този успех испанците са твърдо начело в групата с девет точки, докато Лион има четири пункта и се смъкна трета позиция в подреждането.

Реал Мадрид – Касияс, Арбелоа, Пепе, Серхио Рамос, Марсело, Ди Мария, Кедира, Йозил (66 Кака), Алонсо, Роналдо, Бензема (72 Игуаин)

Лион – Льори, Б.Коне, Ловрен, Ревейер, Фофана, Сисоко, Шелстрьом, Гуркюф (67 Едерсон), Бащош, Гоми, Бриан