Австралия грабна бронза на Световното по ръгби

Публикувано в: Ръгби
16:03, 21 окт 2011, Автор: , Преглеждания:94

Австралия победи Уелс с 21:18 в мача за бронзовите медали в седмото издание на световното първенство по ръгби, което се провежда в Нова Зеландия.

Възпитаниците на Роби Дийнс имаха териториално превъзходство през цялата среща, в която обаче и двата състава не показаха най-добрата си игра и допуснаха доста грешки. В един от малкото красиви моменти Австралия поведе след есе на Берик Барнс в 12-ата минута. Джеймс Хуук намали за Уелс на 3:7 след успешно изпълнен наказателен удар в 20-ата минута, а резултатът се запази до почивката.

В началото на второто полувреме Шейн Уилямс изведе европейците за първи път напред в резултата, след като реализира есе за 8:7. Авансът на Уелс се запази само пет минути, след което с два точни наказателни удара на Шейн О’Конър и дроп гол на Берик Барнс австралийците обърнаха до 16:8. В 71-ата минута Стивън Джоунс намали на 11:16 след наказателен удар, но четири минути преди края Австралия стигна до второ есе чрез Бен МакКолман и на практика реши мача при 21:11.

В добавеното време Уелс също направи второ есе, дело на Лей Халфпени, но за повече нямаше време. Така Австралия за първи път в историята си стигна до бронз. Отборът е двукратен световен шампион през 1991 и 1999 година и сребърен медалист през 2003 година.

Уелс пък не успя да спечели за втори път бронза след първото световно първенство през 1987 година, когато победи именно Австралия в малкия финал с 22:21.

Финалът между домакина Нова Зеландия и Франция е в неделя.