Манолев и Михайлов с равенства в Холандия

Публикувано в: Българи в чужбина, Футбол Свят, Холандия
22:11, 23 окт 2011, Автор: , Преглеждания:65

снимка: Anoek de Groot/EuroFootball/Getty Images

Българският национал Станислав Манолев записа цял мач при равенството 1-1 на своя ПСВ като гост на Витес в среща от десетия кръг на холандската Ередивизие. Тим Матавц откри за „филипсите“ в 18-ата минута, след като се възползва от пас на Лабяд. За домакините Бони изравни малко след почивката след асистенция на Педерсен.

С 90 минути се отчете и Николай Михайлов, чийто тим Твенте също завърши при 1-1 при визитата си на Грьонинген. Ола Джон вкара за гостите в 20-ата минута след добро подаване на Люк Де Йонг. В 65-ата домакините се добраха до едната точка след попадение на корееца Хюн-Джун Сък.

Лидерът АЗ Алкмаар се възполва от грешките на своите съперници и надделя с минималното 1-0 над Рода. Шведският халф Расмус Елм се разписа малко след почивката, за да донесе успеха на домакините.

В класирането АЗ е начело с 25 точки, следван от ПСВ Айндховен и Твенте с по 21, Фейенорд и Витес са с по 18, а шампионът Аякс е шести със 17.