Юве и Фиорентина със зрелищни домакински равенства

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
00:52, 23 окт 2011, Автор: , Преглеждания:48

снимка: Marco Luzzani/Getty Images

Отборът на Ювентус запази първата си позиция в „калчото“ преди утрешните срещи от осмия кръг, след като приключи при равенство 2-2 срещу Дженоа на своя „Олимпико“ в Торино.

Домакините започнаха отлично мача и още в шестата минута стигнаха до гол. Клаудио Маркизио стреля мощно извън наказателното поле, а Алесандро Матри от десетина метра отклони топката, която влетя в мрежата на Фрей. В 31-ата „грифоните“ изравниха резултата, след като Александър Меркел центрира отляво и Марко Роси с глава матира Сторари. В 58-ата минута Вучинич даде чудесно подаване към Матри, който от точката на дузпата не сгреши, връщайки предимството на „бианконерите“. Пет по-късно Меркел имаше възможност да изравни след удар с глава, но нацели горния стълб. Все пак пет минути преди края на срещата Кучка свали кълбото с глава към Карачоло, който отблизо разстреля вратаря на домакините за 2-2.

снимка: AP Photo/Fabrizio Giovannozzi

В по-ранния двубоя от днес Фиорентина и Катания също завършиха при резултата 2-2 на „Артемио Франки“.

Домакините поведоха в 20-ата минута, след като Стефан Йоветич направи самостоятелен пробив и с мощен удар от границата на наказателното поле не остави шансове на Андухар. Малко преди почивката Дженаро Делвекио изравни, след като бе най-съобразителен при едно меле в пеналта на „виолетовите“. След час игра авансът на тима от Флоренция бе възстановен, след като Йоветич се разписа с фамозен шут от дъгата на наказателното поле. Осем минути преди края на мача „слоновете“ се добраха до едната точка след попадение на Макси Лопес.