Левски с втори пореден успех в Балканската лига

Публикувано в: Баскетбол, България, Европа
19:48, 27 окт 2011, Автор: , Преглеждания:35

снимка: BGbasket.com

Левски спря устрема на Апоел Тел Авив в група В на ЕВРОХОЛД Балканска лига. Баскетболистите на Константин Папазов победиха съперника си у дома с 85-78 в много оспорван сблъсък. „Сините” изиграха добро първо полувреме, но през второто допуснаха съживяване на противника, като по-малко от минута преди края разликата бе само точка. В крайна сметка обаче Левски победи дебютатна в лигата, който се наложи над шампиона Фени Индустри преди три дни. Така столичани са с две победи до момента, а израелците са с два успеха и загуба.

Левски започна мача добре и още през първите минути успя да си създаде преднина. В средата на първата десетка тимът поведе с 14-7 и продължи да е напред в резултата до края й. Тимът поведе с 18-9, но противникът записа серия от 7-0, за да се доближи до съперника. Така след 10 минути игра „сините” водеха с 25-20.

През втората четвърт разликата в полза на домакините се запази, а те започнаха малко по малко да я увеличават. Така скоро се стигна и до първото откъсване на Левски с двуцифрена преднина при 40-30. До почивката разликата се запази в границите на 7-9 точки, за да се стигне до резултат 45-36.

След паузата баскетболистите на Константин Папазов продължиха със силната игра и запазиха комфортен аванс от 10-12 точки. След средата на частта обаче противникът започна да се приближава до тях, като се стигна само до 2 точки разлика секунди преди края на частта. Арън Харпър пък оформи резултат 62-59 след нейния край.

Решителните 10 минути започнаха много добре за Левски, който дръпна напред след малка серия за резултат 68-61. Гостите обаче не се отказваха и скоро отново намалиха разликата само на 5 точки. 5 минути преди края пък тя бе минимална – само точка при 71-72. Домакините бързо си върнаха разликата от 5 точки, а мачът навлезе в последните си 3 минути. 55 секунди преди края обаче разликата отново бе намалена на точка. Хриси Димитров обаче вкара за Левски, след което Апоел не реализира атаката си. За сметка на това домакините успяха да си създадат комфортно предимство в последните секунди и удържаха победата.

За Левски шестима баскетболисти завършиха с двуцифрен актив. Аарън Харпър бе над всички със своите 20 точки, 8 борби и 6 асистенции. Димитър Ангелов добави 14 точки, а Хрисимир Димитров – 13 плюс 8 борби.

За гостите най-резултатен с 21 точки бе Йонатан Шьолдебрант. С по 16 точки и 8 борби пък се отчетоха американците Демонтес Стит и Къртис Кели.

Следващият мач на Левски е като гост на КК Улцин в Черна гора на 9-и ноември (сряда). Апоел пък ще бъде домакин на Улцин на 24-ти, след като вече изигра срещата си от следващия кръг срещу Фени Индустри.