Левски сломи Арда с 3:0 в зала „Сиконко“

19:26, 4 ное 2011, Автор: , Преглеждания:51

снимка: Деси Марковска

Тимът на Левски спечели безпроблемно с 3:0 (25:22, 25:21, 25:18) гейма двубоя си срещу Арда (Кърджали) от четвъртия кръг на Суперлигата на България. Срещата се игра в зала Сиконко в столицата.

Домакините започнаха на по-високи обороти двубоя и си осигуриха добра преднина от четири точки още при 6:2 и 8:4. По-опитният тим на Арда съумя да се върне в гейма и намали изоставането си до една точка при 12:13. При 21:19 в полза на Левски Волей, след три последователни топки в едно разиграване насочени към Кирил Хаджиев в зона четири, при които той и трите пъти попадна в клопката на блока, а последният път това донесе 22-а точка за столичани. С два силни сервиса Василий Петрова наклони допълнително везните в полза на Левски за 24:19, с което първата част бе решена.

Арда се противопоставяше успешно в първите минути на втория гейм и поведе с 0:3. Домакините обаче все пак стигнаха първи до техническата пауза при 8:6. Възпитаниците на Иван Халачев реализира четири поредни точки за 10:8, но с това силите им за тази част бяха изчерпени и Сините благодарение на силен сервис и директни точки на Георги Братоев, Василий Петров и Жани Желязков, поведоха със 17:14 и спокойно регистрираха и втория гейм на сметката си.

В третата част тонусът в играта на Арда съвсем спадна и Левски Волей поведе последователно с 4:1 и 8:5. Гостите напалиха до 8:9, но отново в решителният момент след втората пауза столичани дръпнаха категорично с 21:16 и си подсигуриха успех с 3:0.

Най-резултатен в двубоя бе Невен Нешев от гостите със 17 точки, а Кирил Хаджиев добави още 14 за кърджалийци. За победителите Симеон Александров бе най-добър с 14 пункта, докато Димитър Маринков и Иван Дамянов се отличиха с по 11.