Юнайтед и Челси с минимални победи, Арсенал отново наказва лошо

Публикувано в: Англия, Българи в чужбина, Избрано, Футбол Свят
19:00, 5 ное 2011, Автор: , Преглеждания:44

Шампионът на Англия Манчестър Юнайтед продължи да демонстрира слабата си форма в последно време, но въпреки това надделя с 1-0 над тима на Съндърланд в среща от 11-ия кръг на Премиършип.

Българският нападател Димитър Бербатов влезе в игра за „червените дяволи“ в 73-ата минута, заменяйки Дани Уелбек. Именно Уелбек бе в основата на попадение за домакините, което падна в края на първото полувреме. Луиш Нани изпълни корнер от дясното крило и английският национал отправи удар с глава, кълбото рикошира в Уес Браун и попадна в мрежата на „черните котки“.

Челси също взе минимална победа днес, след като се наложи с 1-0 при визитата си на Блекбърн. Трите точки за „сините“ донесе халфът Франк Лампард, който засече с глава добро подаване на Бранислав Иванович в 51-ата минута.

Арсенал продължава с победната си серия, след като разби с лекота тима на Уест Бромич с 3-0 на „Емирейтс“. „Топчиите“ откриха резултата в 22-ата минута, след като Фостър спаси изстрел на Уолкът, но Ван Перси бе точен при добавката, вкарвайки за 1-0. Шест преди почивката Томас Вермален удвои аванса на лондончани след асистенция на РВП. В 74-ата минута домакините убиха интригата в срещата, след като Росицки проби добре и подаде към Ван Перси, който върна назад към Артета и испанецът оформи класиката.

Ливърпул направи неочакван гаф, след като не успя да победи новака Суонси като домакин. „Лебедите“ успяха да изтръгнат една точка, стигайки до нулево реми на „Анфийлд“.

Капитанът на българския национален отбор Стилиян Петров изигра 73 минути като титуляр за Астън Вила, който надделя с 3-2 над новака Норич на своя „Вила Парк“. Антъни Пилкингтън даде аванс на гостите в 25-ата минута, но с две попадения на Дарън Бент и едно на Габи Абонлахор домакините стигнаха до преднина от 3-1. Стийв Морисън оформи крайния резултат с гол в 77-ата минута.