Атлетик изпусна Барса под дъжда на „Сан Мамес“

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
22:54, 6 ное 2011, Автор: , Преглеждания:77

Атлетик Билбао изпусна да победи европейския шампион Барселона на своя „Сан Мамес“, след като завърши при 2-2 в дербито на 12-ия кръг на Примера дивисион. Домакините повеждаха на два пъти чрез Ерера и автогол на Пике, но Фабрегас и Меси в последната минута спасиха каталунците от поражение.

Още в третата минута гостите имаха шанс да открият резултата, след като Шави намери Адриано, който отправи опасен изстрел, но Ирайсос спаси. В 20-ата баските съумяха да поведат, след като Маркел Сусаета пусна пас към Андер Ерера и талантливият халф матира Виктор Валдес. Само четири след това Сеск Фабрегас засече отлично подаване на Абидал, изравнявайки за 1-1. След половин час игра Иниеста можеше да донесе пълен обрат за каталунците, но не успя да преодолее стража на домакините. В 36-ата минута Икер Муниаин също имаше възможност да вкара за Атлетик, но вратарят на шампионите се намеси отлично.

След почивката Барса се опита да наложи волята си под дъжда, но изстрели на Иниеста и Меси бяха отразени от Ирайсос. Така дойде 80-ата минута, в която Жерард Пике си отбеляза автогол и Билбао отново бе напред в резултата. Седем след това Давид Вия получи възможност да изравни, но перфектният тази вечер Горка отново изби. В последната минута домакнните останаха с 10 души след втори жълт картон на Аморебиета. В последвалата атака защитата на баските сгреши фатално, подарявайки топката на Меси и за аржентинеца бе детска игра да оформи крайното 2-2.

След това равенство Барселона вече е на три точки от Реал Мадрид след 11 изиграни мача. Атлетик се намира на девета позиция с 14 пункта.