Бостън смаза Торонто със 7:0, Айлендърс изненада Вашингтон

Публикувано в: Зимни, Хокей на лед
06:30, 6 ное 2011, Автор: , Преглеждания:32

снимка: Abelimages/Getty Images

Носителят на Купа Стенли Бостън Бруинс започна да навлиза във все по-добра форма, след като в двубой от НХЛ разби със 7-0 като гост лидера в Източната конференция Торонто Мейпъл Лийфс.

Тейлър Сегуин даде аванс на гостите в седмата минута на първата част, а във втората третина шампионите стигнаха до цели пет попадения. Сегуин вкара още два гола, за да оформи своя хеттрик, а Милан Лучич и Дейвид Крейци добавиха по още един. В последната част Лучич доведе нещата до 6-0, а Грегъри Кямпбъл сложи точка на спора за крайното 7-0.

Ню Йорк Айлендърс постигна изненадваща победа с 5-3 при домакинството си на Вашингтон Кепитълс. Джоел Уърд и Алекс Овечкин дадоха аванс от 2-0 за гостите още след първата третина. Франс Нилсен и Брайън Ролстън изравниха за 2-2 във втората част. До средата на последната третина двата състава си размениха по още един гол чрез Мат Мартин и Брукс Лейч. Паренто и Таварес донесоха успеха на „Островитяните“ с попадения в последните две минути на мача.

Минесота – Сейнт Луис 2-1
Детройт – Анахайм 5-0
Филаделфия – Кълъмбъс 9-2
НЙ Рейнджърс – Монреал 5-3
Ню Джърси – Уинипег 3-2 след продължения
Отава – Бъфало 2-3 след дузпи