Владо Николов МВП при разгром на Пиаченца

06:04, 6 ное 2011, Автор: , Преглеждания:52

Отборът на Пиаченца постигна втора поредна домакинска победа в италианската волейболна Серия А1, след като в мач от седми кръг разби с 3-0 (25:18, 25:21, 25:11) гейма тима на Верона.

Владимир Николов изигра поредния си отличен двубой за победителите, след като заби 21 точки – 17 в атака при ефективност от 61%, един и три. Заради силните си изяви диагоналът бе бе избран за най-полезен играч в срещата. Разпределителят Андрей Жеков игра цял мач за домакините и записа 4 точки – една в нападение, две от сервис и един успешен блок. Младият талант Николай Пенчев влезе като резерва във втората част, а Христо Златанов пропусна мача заради контузия.

В друг мач от кръга отборът на Вибо Валентия удари Падова с 3:0 (25:22, 25:22, 25:19) като гост. Националът Николай Николов остана на резервната скамейка и не се появи в игра за Тоно Калипо. Луис Диас заби 15 точки за победителите, а Матей Чернич добави още 11. За домакините  най-резултатен стана българинът с италиански паспорт Венцеслав Симеонов с 13 пункта.