ПСВ и Твенте громят, Манолев и Михайлов с по 90 минути

Публикувано в: Българи в чужбина, Футбол Свят, Холандия
20:04, 6 ное 2011, Автор: , Преглеждания:32

снимка: MARCEL VAN HOORN/AFP/Getty Images

Българският национал Станислав Манолев изигра цял мач и се отличи с жълт картон, а неговият ПСВ разгроми с 4-1 като домакин тима на Хераклес в среща от 12-ия кръг на Ередивизие.

Двубоят на „Филипс Стейдиъм“ се развиваше шокиращо до почивката, след като гостите имаха аванс от един гол, дело на ван дер Линден в 13-ата минута. Малко след почивката Тойвонен се възползва от подаване на Ленс и изравни резултата. До края на мача именно холандският национал Джърмейн Ленс бе героят за айндховенци, след като наниза хеттрик във вратата на Пасвеер. Дрийс Мертенс се отличи с асистенции за два от головете, а Лабяд подаде за последното попадение.

Николай Михайлов също изигра цяла среща за своя Твенте, който разби с 4-0 у дома тима на Де Граафшап. Висгерхоф даде аванс на победителите пет минути преди почивката, а след час игра Де Йонг удвои предимството на своя отбор. Джон и Фер добавиха по още един гол, за да оформят крайното 4-0.

АЗ Алкмаар продължава да се представя силно и да бъде убедителен лидер, след като взе класически успех с 3-0 срещу АДО Ден Хааг. Холман даде преднина на домакините в 11-ата минута, а след почивката Махер и Алтидор убиха интригата с още две попадения.

В най-резултатния мач от деня Утрехт победи Аякс с 6-4.