Берое и Сливен със зрелищно реми в юношеската група

Публикувано в: Берое, Футбол България
12:03, 8 ное 2011, Автор: , Преглеждания:204

Отборите на Берое и Сливен завършиха 2-2 в регионалното дерби от поредния кръг на юношеската група. Мачът се игра на терена в кв. „Кольо Ганчево“ в Стара Загора и предложи много емоции за зрителите.

След силно начало сливналии успяха да поведат в резултата в 10-тата минута след изпълнение на корнер и гол на Михаил Камбуров.  В 35-тата минута Берое трябваше да извърши 2 принудителни смени в своя отбор и като че ли това оказа положително влияние върху играчите им. Второто полувреме започна много двуостро с опасности и пред двамата вратари като отново младите „войводи“ имаха повече шансове за гол. Повратният момент в двубоя настъпи в 70-тата минута, когато централният нападател на Сливен Иван Иванов само за няколко игрови епизода си изкара 2 жълти и съответно червен картон. Това даде своето отражение на терена и беройци успяха да изравнят в 79-тата минута чрез Стоян Маринов. При попадението останаха  съмнения за засада, но такава не беше маркирана, което породи бурна реакция от страна на футболистите и треньорския щаб на сливналии. В 89-тата минута домакините направиха пълен обрат, след като Джунейт Али отбеляза страхотен гол с пета. В продължението на двубоя отново Камбуров от Сливен направи драмата пълна и успя да изравни с гол от 10-на метра.

След този двубой Сливен се смъкна на 10-о място в класирането с 14 точки, а Берое остава 14-и с 10 пункта в актива си.