Сърби донесоха втора поредна победа на Рилецо в Балканската лига

Публикувано в: Баскетбол, България, Европа, Избрано
19:52, 9 ное 2011, Автор: , Преглеждания:44

снимка: BGbasket.com

Отборът на Рилски спортист записа втора поредна победа в Група А на Балканската лига, след като в много оспорван двубой надделя с 87-76 над тима на Морнар в зала „Арена Самоков“.

След много силна първа част гостите успяха да се оттеглят на почивка с аванс от шест точки – 51-45. Третата четвърта мина равностойно и пасивът на домакините се запази. В последните десет минути момчетата на Росен Барчовски бяха неудържими и нанизаха цели 30 пункта в коша на съперника, допускайки само 13 в своя. Така след 87-76 Рилецо се поздрави с успеха пред своите верни фенове.

В основата на победата на самоковлии бяха сръбските попълнения Бранко Миркович и Филип Вукосавлевич, които реализираха по 27 точки, показвайки страхотна успеваемост от наказателната линия. Станислав Ваклинов и хърватинът Анте Билобърк добавиха по още десет пункта към успеха на Рилски спортист.

За гостите Иван Йеленич бе най-резултатен с 23 точки, а Акийм Скот реализира още 22.

С тази победа Рилецо вече има две победи в групата и е непобеден, докато Морнар е с един успех и две загуби.