Дортмунд остана на три точки от Байерн след разгром във Фрайбург

Публикувано в: Германия, Избрано, Футбол Свят
18:22, 17 дек 2011, Автор: , Преглеждания:41

снимка: REUTERS/Alex Domanski

Борусия Дортмунд завърши полусезона в Германия с пасив от три точки от лидера Байерн, след като в последния есенен кръг се наложи с 4-1 при визитата си на Фрайбург на „Баденова“. Така носителите на „сребърната салатиера“ вече имат 34 точки, докато мюнхенци са начело в класирането с 37.

Срещата започна отлично за шампионите, след като още в седмата минута те стигнаха до гол. Кагава направи страхотно двойно с Блашчиковски, след което се озова сам срещу Бауман. Японецът предпочете да подаде на непокрития Левандовски вместо да стреля и полякът се разписа с лекота от десетина метра. Последваха няколко пропуска за тима на Юрген Клоп, след което в 34-ата минута домакините изравниха резултата. Розентал получи прекрасен пас от Пуцила и с техничен шут по земя преодоля съпротивата на Вайденфелер.

Секунди преди почивката Борусия върна своя аванс след доста спорен гол. Играч на Фрайбург върна топката назад, тя се озова в Блашчиковски, който подаде към Илкай Гюндоан и халфът на празна врата вкара за 2-1. Страничният рефер, обаче, маркира засада, която главният съдия Гюнтер Перл не зачете и призна попадението на дортмундци. В 59-ата минута „жълто-черните“ сложиха точка на спора след страхотна контраатака. Кагава намери Левандовски в коридор, а полякът върна назад към Гроскройц, който с шут от дъгата на пеналта не остави шансове на Бауман. В 70-ата японският халф на Дортмунд отново показа фантастичен поглед, подаде прекрасно към Гроскройц, който не се полакоми и асистира на Левандовски за втория му гол в този мач.

Осминафиналистът в Шампионската лига – Байер Леверкузен, допусна изненадващо домакинско поражение с 0-3 от тима на Нюрнберг. Още в осмата минута гостите стигнаха до гол, след като Кристиан Айглер центрира отлично към Даниел Дидави, който направи безпомощен стража на „аспирините“. В 22-ата Марвин Платенхард изпълни корнер и Йенс Хегелер с левия крак прати топката за втори път в мрежата на Бернд Лено. В 73-ата минута Платенхард се отличи с още една асистенция, след като сложи топката на главата на Томаш Пекхарт и чехът оформи крайното 3-0.

Хамбургер – Аугсбург 1-1
Волфсбург – Щутгарт 1-0
Хофенхайм – Херта 1-1