Вики Йосифов и Модена с осма победа в Серия А1, БГ Пиаченца с поредна тежка загуба

22:44, 18 дек 2011, Автор: , Преглеждания:76

Тимът на Каза Модена продължава да бъде на четвърто място в италианската волейболна Серия А1, след като тази вечер надделя с 3-1 (25-20; 23-25; 25-16; 25-16) гейма над състава на Андреоли Латина. Българският национал Виктор Йосифов завърши със седем точки за домакините – пет в нападение при успеваемост от 71% и две блокади. Матю Андерсън наниза 22 пункта, а още 20 добави Анхел Денис. За гостите Якуб Ярош и Рока Бореро се отличиха с по 12.

Отборът на Мачерата продължава да демонстрира страхотна форма, след като отнесе с 3-0 (25-22; 25-19; 25-15) като гост състава на Падова. Игор Омърчен бе най-добър за победителите с 13 точки, а по 11 добавиха Кристиан Савани и Симоне Пароди. За домакините българинът с италиански паспорт Венцеслав Симеонов бе над всички и приключи мача с 12 пункта.

Пиаченца записа осма загуба от началото на сезона, след като бе разбит като домакин с 0-3 (19- 25; 19-25; 20-25) от състава на Сислей Белуно. Владимир Николов и Андрей Жеков започнаха като титуляри за своя отбор, но бяха заменени във втория гейм. Владо приключи срещата с осем точки, а разпределителят с две. Христо Златанов се отличи с пет пункта, а Николай Пенчев влезе за малко в игра в първата част. За победителите Алесандро Феи наниза 21 точки, а Роберт Хорстинк 14.

Късно снощи в първия двубой от кръга Вибо Валентия взе много трудна победа с 3-2 (25-23; 23-25; 25-16; 23-25; 15-10) гейма над Верона. Българският национал Николай Николов изигра страхотен мач за победителите и завърши срещата с 13 точки – десет от атака при ефективност от 83% и три на блокада. Нилс Клапвайк наниза 30 пункта, а Аугусто Диас добави още 26 за домакините. За гостите от града на Ромео и Жулиета Роберт Кром се отличи с 20 точки.