Загуби след тайбрек за българите във френската Лига А

21:36, 18 дек 2011, Автор: , Преглеждания:40

Отборът на Пари Волей продължава да се представя слабо от началото на сезона в Лига А, след като снощи падна с 2-3 (20:25, 25:23, 25:17, 29:31, 9:15) гейма от Кан в двубой от 12-и кръг.

Българският национал Тодор Скримов изигра отличен мач за парижани и записа 18 точки – 17 от атака и една от сервис. Томас Цас бе най-добър за домакините, след като се отличи с 25 пункта, а Еманюел Рагонде реализира 12. За гостите украинецът Дмитро Пашицкий бе най-резултатен с 15 точки, а Никълъс Кънди добави още 12. След това поражение Пари Волей има 13 точки и се намира на 11-а позиция, докато Кан е четвърти с 20.

Другият „български“ отбор във Франция – Лион, също регистрира поражение след тайбрек, след като падна с 2-3 при гостуването си на Нарбон. Данаил Михайлов започна като титуляр и приключи мача с две точки, докато Христо Тодоров влезе като резерва в първия гейм, но не се отличи с актив. Тази загуба остави гостите на последно място в елита с едва седем пункта.