С два гола на Солдадо Валенсия срази Малага на „Местая“

Публикувано в: Испания, Футбол Свят
01:16, 19 дек 2011, Автор: , Преглеждания:50

снимка: REUTERS/Heino Kalis

Тимът на Валенсия се бетонира на третото място в Примера дивисион, след като в последната среща от 17-и кръг се наложи с 2-0 над Малага на своя „Местая“.

„Прилепите“ поведоха в резултата в 36-ата минута, след като бразилецът Жонас намери Роберто Солдадо зад защитата на андалусийци. Нападателят премина стража на гостите, след което на празна врата отбеляза за 1-0. В 61-ата Жорди Алба се подигра с Демикелис на десния фланг, след което центрира перфектно към Солдадо. Голмайсторът на домакините реши всичко в този сблъсък с чудесно изпълнение от въздуха, което не остави шансове на Вили Кабайеро.

Отборите на Сантандер и Реал Сосиедад направиха доста скучен мач и не успяха да си отбележат гол, завършвайки наравно 0-0 на „Ел Сардинеро“.

Междувременно Осасуна задълбочи кризата във Вияреал, след като се наложи над „жълтата подводница“ с 2-1 на своя „Рейно де Навара“. Мачът се разви чудесно за гостите, след като в 64-ата минута Марко Рубен се възползва от подаване на Кани и даде преднина на своите. Десет по-късно Ибрахима Балде възстанови статуквото в срещата с красиво попадение. Седем минути преди края Серхио направи обрата пълен и донесе трите точки на памплонци.

По-рано днес новакът Гранада надви малко изненадващо тима на Леванте с 2-1. Домакините дръпнаха с два гола още до почивката, след като Секуейра бе точен от дузпа в 31-ата минута, а в 45-ата Абел удвои. Коне намали пасива на валенсианци след час игра, но за повече гостите нямаха сили.