Реал Мадрид на осминафинал за Купата на Краля след разгром над слабак (ВИДЕО)

Публикувано в: Испания, Футбол Свят
03:43, 21 дек 2011, Автор: , Преглеждания:63

Отборът на Реал Мадрид се класира без никакви проблеми за осминафиналите на Купата на Краля на Испания, след като разби с 5-1 тима на Понферадина. По този начин с общ резултат от 7-1 „белият балет“ продължава в следващата фаза, а този двубой бе последен за „кралския“ клуб през 2011 година.

Домакините поведоха след гол на Хосе Кайехох в 25-ата минута. Полузащитникът получи добър извеждащ пас и с точен диагонален шут в долния десен ъгъл разпечата вратата на гостите. Малко преди почивката турският национал Нури Шахин засече с глава центриране от корнер и удвои предимството на мадридчани. 180 секунди след началото на второто полувреме младият френски бранител Рафаел Варан направи разликата класическа. Гранеро стреля от фаул, Кинтана изби, а защитникът с мощна добавка доведе нещата до 3-0.

Пет минути след това Акоран реализира почетния гол за гостите с много красив изстрел от дъгата на наказателното поле. В 79-ата Йозил подаде вдясно към Начо, който намери Хоселу в малкия пеналта и талантливият нападател отбеляза за 4-1. Последното попадение в мача бе дело на Кайехон, който получи пас от Шахин, елиминира защитник на съперник и с техничен шут оформи крайното 5-1 в 88-ата минута.

Спортинг Хихон – Майорка 0-2 (1-2 общ резултат)
Еспаньол – Селта 4-2 (4-2 общ резултат)
Севия – Сан Роке 2-1 (3-1 общ резултат)