Рилецо с инфарктен успех срещу Балкан

Публикувано в: Баскетбол, България
21:22, 23 дек 2011, Автор: , Преглеждания:80

снимка: Rilskibasket.com

Отборът на Рилски спортист спечели дербито на 11-ия кръг на Националната баскетболна лига, след като надделя драматично със 77-75 над Балкан Ботевград в зала „Арена Самоков“.

Гостите направиха много силно първо полувреме и успяха до почивката да дръпнат с 11 точки – 40-29. След нея, обаче, Рилецо направи пълен обрат и съумя да изтръгне успеха след кош на Захариев в последните секунди на мача.

Появилият се като резерва сърбин Филип Вукосавлевич беше най-резултатен за самоковлии, след като наниза 20 точки. Бранко Миркович се отчете с 18, а младият Христо Захариев направи дабъл-дабъл – 14 пункта и 12 борби. Анте Билобърк добави още 11 точки за победителите.

За гостите Димитър Маринчешки се отличи с 18 пункта и хвана 10 отскочили от ринга топки. Станимир Маринов записа 16 точки, Любо Лилов 14, а Димитър Филипов приключи с 10.

След този мач Рилски заема третото място в подреждането с 18 точки, докато Балкан е на шеста позиция с 14 пункта.