Тотнъм се бетонира в тройката след минимално 1:0 над УБА

23:40, 3 яну 2012, Автор: , Преглеждания:61

Съставът на Тотнъм запази шансовете си за титла в Англия, след като надделя с минималното 1-0 над тима на Уест Бромич Албиън на своя „Уайт Харт Лейн“ в двубой от 20-ия кръг на Премиършип.

Срещата започна с много силен натиск на домакините, които изпълниха цели пет корнера в първите пет минутки на срещата. До почивката „шпорите“ владееха топката, но единственото, до което стигнаха бе удар в гредата на Рафаел Ван дер Ваарт. Двата състава извършиха по една принудителна смяна след получени контузии от страна на Сандро и Джеръм Томас.

След почивката лондончани продължиха да натискат своя съперник, но добрата игра в защита на гостите продължи. Бетонът на „Дроздовете“ най-накрая се пропука в 62-ата минута, след като Ван дер Ваарт намери Джърмейн Дефоу в пеналта, а английският нападател с техничен изстрел разпечата Бен Фостър.

С този успех Тотнъм увеличи актива си на 42 точки и се намира на три от Манчестър Юнайтед и шест от лидера Манчестър Сити. УБА заема 15-а позиция с 22 пункта.

Тотнъм – Фрийдъл; Уокър, Кабул, Гала (67 Басонг), Асу-Екото; Ван дер Ваарт, Модрич, Сандро (28 Ливърмор) (77 Крънчар), Бейл; Адебайор, Дефоу

УБА – Фостър; Джоунс, Доусън, МакОули, Шори; Кокс, Торн (79 Чой), Шарнър, Дорънс (65 Морисън), Томас (26 Хара); Одемуинги