„Черните котки“ на Мартин О’Нийл прегазиха Уигън като гости

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
23:44, 3 яну 2012, Автор: , Преглеждания:89

снимка: Richard Heathcote/Getty Images

Отборът на Съндърланд спечели нова победа под ръководството на Мартин О’Нийл, след като взе визитата си на слабака Уигън с разгромното в мач от 20-ия кръг на Премиършип.

„Черните котки“ поведоха в резултата в края на първото полувреме след гол от фаул, който бе даден за нарушение срещу Никлас Бендтнер. Зад топката застана Крейг Гарднър, който със страхотен шут не остави шансове на оманеца Ал Хабси.

Десет минути след почивката вратарят на домакините отрази удар на Воуън, но Джеймс МакКлийн бе на точното място и успя да се разпише с глава от близка дистанция. В 62-ата минута Уигън се върна в мача след прекрасно попадение на Уго Родайега.

Десет по-късно Стефан Сесеньон се възползва от асистенция на Бендтнер и отблизо се разписа за 3-1. В 80-ата минута Дейвид Воуън оформи крайното 4-1 след отлична игра на МакКлийн.

С този успех Съндърланд вече се намира на десето място в класирането с актив от 24 точки, докато Атлетик са на 18-а позиция с 15 пункта.