Пайфер донесе победа на Германия в Оберхоф след 7 години чакане, страхотен Краси Анев на 12-та позиция

Публикувано в: Биатлон, Зимни, Избрано
16:47, 7 яну 2012, Автор: , Преглеждания:90

снимка: Christophe Pallot/Agence Zoom/Getty Images

Арнд Пайфер счупи каръка на домакините в Оберхоф, след като успя да спечели спринта с преднина от 1 секунда пред представителят на Франция Симон Фуркад. Място в челната тройка намери и Евгени Устюгов. Красимир Анев пък се представи отлично и финишира на 12-то място, което може да му даде шанс да стартира и в масовия старт утре.

Миналогодишният втори Арнд Пайфер днес се оказа най-бързия биатлонист по обиколката от 10 километра, като германецът направи една грешка във втората си стрелба, но в крайна сметка успя да заеме челното място с време от 25:57.5 минути. Втори само на секунда и една стотна остана Симон Фуркад, който завърши състезанието с 10 свалени мишени. Евгени Устюгов също направи безгрешна стрелба и дълго време спринтьорите трябваше да се съобразяват с него, но остана трети на 4.8 секунди. На четвърта позиция завърши героят на Италия от четвъртък Лукас Хофер, който също не направи пропуск на рубежа. Емил Хегле Свендсен от Норвегия, който можеше да се изкачи и то второто място в генералното класиране, направи общо 3 грешки, но успя да компенсира със ски-бягане и приключи 6-ти на 27.1 секунди.

От българския тим Красимир Анев бе великолепен по обиколката, като стреля без грешка и успя да се пребори за 12-тата позиция в крайното класиране с изоставане от 46. 2 секунди. Михаил Клечеров направи един пропуск и завърши на 44-то място с пасив от 2:03.6 минути, докато Владимир Илиев имаше 7 точни изстрела и финишира 53-ти. Мирослав Кенанов направи цели 4 пропуска в първата си стрелба от „легнал“ и прекрати участието си.