Реал разпиля Гранада с 5:1 на „Бернабеу“ (ВИДЕО)

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
22:50, 7 яну 2012, Автор: , Преглеждания:70

снимка: REUTERS/Juan Medina

Отборът на Реал Мадрид постигна очакван разгромен успех с 5-1 над новака Гранада в двубой от 18-ия кръг на испанската Примера дивисион, игран на „Сантяго Бернабеу“. Попаденията за домакините реализираха Карим Бензема, който се разписа на два пъти, Серхио Рамос, Гонсало Игуаин и Кристиано Роналдо, докато за гостите отбеляза Микел Рико.

Момчетата на Жозе Моуриньо започнаха с натиск срещата и в 19-ата минута успяха да преодолеят сгъстената защита на своите гости. Кристиано Роналдо копна много технично топката към Месут Йозил, който с петичка подаде към Карим Бензема и французинът отбеляза от пет метра. Само 180 секунди след това Уче Икечукву центрира чудесно отдясно и Микел Рико с изстрел с глава матира Икер Касияс за 1-1. В 29-ата минута Гранада можеше сензационно да поведе, след като Рико направи двойно с Карлос Мартинс и отправи шут с десния крак, но вратарят на мадридчани спаси. Пет по-късно Реал върна предимството си след втора асистенция на Йозил и попадение с глава на Серхио Рамос.

Само 120 секунди бяха нужни на „белия балет“, за да реши всичко в мача. В 47-ата минута Марсело изведе добре Гонсало Игуаин, който отбеляза за 3-1. Три след това чудесна контраатака на домакините приключи с трета асистенция срещу името на Месут Йозил и техничен диагонален шут на Карим Бензема в долния десен ъгъл на Роберто. До края на срещата Реал намали значително темпото, пазейки сили за тежкия реванш от Купата за Краля срещу Малага. Все пак остана време в последната минута и Кристиано Роналдо да вкара гол, който се след като се разписа с шут от дъгата на наказателното поле.

С този успех възпитаниците на Жозе Моуриньо увеличиха актива си на 43 точки и вече имат шест повече от Барселона, но каталунците са с една среща по-малко. Гранада е на 13-а позиция с 19 пункта.