Силен Рилецо удари слабия Левски в Самоков

Публикувано в: Баскетбол, България, Избрано
20:08, 7 яну 2012, Автор: , Преглеждания:56

Отборът на Рилски спортист нанесе трето поражение на вицешампиона Левски в НБЛ, след като в дербито на 13-ия кръг се наложи над столичани със 76-65 в своята „Арена Самоков“.

Домакините започнаха отлично мача и направиха страхотна първа част и поведоха с 11 точки разлика. Момчетата на Тити Папазов се посъбудиха до почивката и намалиха пасива си на шест пункта – 33-40. През второто полувреме „сините“ се вдигнаха на щурм, но с много силни финални минути Рилецо стигна до заслужен успех.

Сърбинът Бранко Миркович бе най-резултатен за самоковлии с 15 точки, а освен това се отличи с по пет борби и асистенции. Филип Вукосавлевич отбеляза 13 пункта и овладя осем топки под коша, а Христо Захариев записа дабъл-дабъл – 12 точки и 17 рибаунда.

За гостите Аарън Харпър реализира 15 точки, а Димитър Ангелов приключи с 14, шест от които от тройката. Именно слабата далечна стрелба бе и основната ахилесова пета на столичани, които вкараха само четири тройки от 17 опита.

С тозиуспех Рилски спортист вече има 21 точки от осем победи и пет загуби, докато Левски е с 23 от 10 успеха и три поражения.