С два късни гола на Бурак Трабзонспор би Истанбул ББ като гост

Публикувано в: Турция, Футбол Свят
19:52, 7 яну 2012, Автор: , Преглеждания:65

Отборът на Трабзонспор продължава със своя възход в Турция, след като в мач от 19-ия кръг на Суперлигата се наложи с 2-0 при визитата си на Истанбул ББ. По този начин черноморци записаха трета поредна победа, а кризата при „оранжевите“ продължава, след като те регистрираха трето поражение поред.

В герой за гостите се превърна нападателят на тима Бурак Йълмаз, който отбеляза и двете попадения. Таранът откри резултата в 80-ата минута, а секунди преди последния съдийски сигнал узакони успеха на своя отбор с втори гол във вратата на Бахадир. За домакините бившите играчи на Литекс – Том и Дока, започнаха като титуляри, като първият бе заменен малко след почивката, а вторият изигра цял двубой.

В другия ранен мач в Турция, отборът на Бурсаспор взе драматични три точки срещу новака Мерсин Идманюрду, след като спечели с 1-0 след гол в последната минута. Успеха на „крокодилите“ донесе аржентинският халф Пабло Баталия.