Челси се разправи с Портсмут в края, Съндърланд също в 4 кръг на ФА Къп

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
19:28, 8 яну 2012, Автор: , Преглеждания:55

снимка: AP Photo/Sang Tan

Отборът на Челси се класира без никакви проблеми за четвъртия кръг на ФА Къп, след като разгроми тима на Портсмут с 4-0 на своя „Стамфорд Бридж“.

Помпи успя да удържи нулевия резултат до почивката, но малко след нея „сините“ успяха да поведат. Флоран Малуда подаде отлично наляво към Хуан Мата, който отблизо вкара за 1-0. Последваха доста нервни минути за лондончани, които така и не съумяваха да реализират второ попадение. Все пак пет преди края Торес засече с глава центриране на Мата и Рамиреш довкара топката във вратата на гостите. След този гол домакините се поотпуснаха и вкараха още два пъти във вратата на Стивън Хендерсън. Точни бяха отново Рамиреш и Франки Лампард.

Шефийлд Уензди също продължава в следващата фаза, след като малко изненадващо надделя с 1-0 над борещия се за промоция в Премиършип тим на Уест Хем. Домакините стигнаха до успеха след гол на Крис О’Грейди, който се разписа само 120 секунди преди последния съдийски сигнал.

В последната срещата за деня Съндърланд надви с 2-0 като гост тима на Питърбро. Успеха на „черните котки“ бе осигурен след почивката, а попаденията бяха дело на шведския халф Себастиан Ларсон и Джеймс МакКлийн.