Лацио на четвъртфинал за Купата след драматичен успех над Верона

Публикувано в: Италия, Футбол Свят
08:19, 11 яну 2012, Автор: , Преглеждания:36

снимка: Paolo Bruno/Getty Images

Отборът на Лацио се класира на четвъртфиналите на Копа Италия,  след като взе труден успех с 3-2 над играещия в Серия Б тим на Верона. Срещата се игра на „Стадио Олимпико“ в Рим.

По всички изглеждаше, че домакините ще вземат напълно резонна победа, след като Андре Диаш откри резултата в края на първото полувреме, а в 58-ата минута Томазо Роки удвои предимството на „орлите“.

Момчетата от града на Ромео и Жулиета показаха характер и се добраха до сензационно изравняване след голове на Емануеле Беретони и Марко Д’Алесандро в рамките на четвърт час.

В добавеното време на сблъсъка бразилският плеймейкър на Лацио Ернанеш се превърна в герой за своите, след като отбеляза красиво попадение с изстрел от фау.

По този начин момчетата на Еди Рея се класираха на четвъртфиналите, където ще бъдат домакини на победителя от двубоя между Милан и Новара, който ще се играе на 18 януари.