Градски сблъсък между Валенсия и Леванте на четвъртфиналите за Купата

Публикувано в: Испания, Футбол Свят
08:06, 12 яну 2012, Автор: , Преглеждания:76

снимка: REUTERS/Marcelo del Pozo

Отборът на Валенсия се класира за четвъртфиналите на Купата на Краля на Испания, въпреки че падна с 1-2 при визитата си на Севия. В първия двубой „прилепите“ спечелиха с 1-0 и голът, който отбелязаха на чужд терен ги прати в следващата фаза.

След нулево първо полувреме, момчетата на Унай Емери откриха резултата в средата на втората част след попадение на нападателя Роберто Солдадо. Само 180 секунди по-късно андалусийци изравниха след гол на хърватския национал Иван Ракитич. В самия край на мача автогол на Виктор Руис донесе победата на домакините.

В следващия кръг Валенсия ще се изправи срещу градския си съперник Леванте. Момчетата на Хуан Игнасио разбиха тима на Алкоркон с 4-0 и с общ резултат от 5-2 стигнаха до четвъртфиналите. Попаденията на реванша на „Естадио Суидад де Валенсия“ бяха дело на Баркеро и Рожер Марти преди почивката, а след нея Ибора и Рубен Суарес оформиха разгрома на домакините.

В последната среща Еспаньол победи Кордоба с 4-2 и след загубата си с 1:2 преди седмица също продължава напред. Каталунците дръпнаха с 3:0 до 35-ата минута след два гола на Алваро и един на Дидак Вила. Малко преди почивката гостите върнаха едно попадение чрез Алберто. Интригата съвсем се възвърна в 49-ата минута, когато втородивизионния тим намали до 2-3 след гол на Пепе Диас, но Алваро Васкес оформи своя хеттрик в 88-ата минута и прати своя тим в следващата фаза. Там „папагалчетата“ ще срещнат отбора на Мирандес.