Лион обърна Лил с десет души

Публикувано в: Франция, Футбол Свят
08:17, 12 яну 2012, Автор: , Преглеждания:47

снимка: PHILIPPE MERLE/AFP/Getty Images

Отборът на Лион обърна с 2:1 шампиона Лил в най-интересния четвъртфинал от турнира за Купата на Лигата във Франция.

Срещата започна кошмарно за домаккините, след като Мухамаду Дабо получи червен картон в 11-ата минута, а в средата на полувремето Джо Коул откри резултата в полза на „песовете“. Макар и с 10 души, футболистите на Реми Гард стигнаха до успеха. Малко преди почивката Ким Шелстрьом възстанови равенството, а в 65-ата минута Лисандро Лопес вкара втори гол и прати „хлапетата“ на полуфинал

Там съперник на Лион ще бъде отборът на Лориен, който надделя с минималното 1-0 като гост на Льо Ман. Единственият гол за тима на Кристиан Гуркюф бе дело на Жил Сану в 71-ата минута.

В последния мач вчера Ница надделя над Дижон с 5-3 след дузпи, като в редовното време и продълженията двубоят приключи при 3-3. В полуфиналите Ница ще срещне Марсилия.