Рома на четвъртфинал за Купата след класика над Фиорентина (ВИДЕО)

Публикувано в: Италия, Футбол Свят
07:42, 12 яну 2012, Автор: , Преглеждания:44

снимка: AP Photo/Riccardo De Luca

Отборът на Рома се класира за четвъртфиналите на Копа Италия, след като постигна класически успех с 3-0 срещу тима на Фиорентина на своя „Стадио Олимпико“.

През първото полувреме „Ла Виола“ бяха много по-активният отбор и имаха нелоши възможности за гол. Изстрели на Адем Ляич и Стефан Йоветич, обаче, бяха спасени от стража на домакините Маартен Стекеленбург.

Осем минути след почивката Ерик Ламела даде предимство на „вълците“, след като получи подаване от Тоти и прати топката в мрежата след удар между краката на Нето. В 66-ата аржентският халф удвои предимството на „джалоросите“, след като се възползва от нова асистенция на „Принца на Рим“. Четвърт час преди края Фабио Борини сложи точка на спора, оформяйки класическото 3-0.

В следващата фаза отборът на Рома ще се изправи срещу тима на Ювентус.