Барса би Осасуна и в Памплона, ред е на Реал Мадрид (ВИДЕО)

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
01:06, 13 яну 2012, Автор: , Преглеждания:46

снимка: REUTERS/Vincent West

Първото „Ел Класико“ за 2012 година вече стана факт, след като Барселона надделя с 2-1 при визитата си на Осасуна в мач-реванш от осминафиналите на Купата на Краля на Испания. По този начин каталунците оформиха четвъртфиналния си сблъсък срещу Реал Мадрид след 4-0 в първата среща, а мачовете между двата гранда на Иберийския п-ов ще бъдат на 18 и 25 януари.

Памплонците успяха да поведат в резултата малко преди почивката, след като Лое подаде отлично към Деян Лекич и той прати топката в мрежата на Пинто, въпреки че се стражът се опита да избие кълбото. Малко след началото на втората част Барса изравни, след като Адриано корея центрира отляво и Алексис Санчес от два метра мушна топката в мрежата на Риесго. В 72-ата минута получилият шанс да започне като титуляр Серхи Роберто се отблагодари на Хосеп Гуардиола за доверието, отбелязавайки победното попадение с хубав диагонален изстрел.

За следващата фаза се класира и тимът на Атлетик Билбао, който разгроми с 4-0 у дома Албасете. Така след 0-0 в първия двубоя, баските продължават в четвъртфиналите, където ще се изправи срещу Майорка. Маркел Сусаета осигури аванса на домакините в средата на първата част след техничен прехвърлящ удар. 20 минути след почивката Андер Ерера удвои аванса на Атлетик, а в 77-ата Гайска Токеро с много красиво попадение сложи точка на спора. Четири минутки преди края Сан Хосе оформи изразителния успех на своя тим.