Лукойл надви Балкан при повторния дебют на Докузовски

Публикувано в: Баскетбол, България
21:00, 14 яну 2012, Автор: , Преглеждания:46

снимка: BGbasket.com

Лукойл Академик победи Балкан като гост при повторния дебют в тима на старши треньора Марин Докузовски. „Студентите” започнаха мача зле, но след това се взеха в ръце и поведоха, а след категорична последна част взеха успеха с резултат 88-59. Това е 14-ата поредна победа на тима в НБЛ, а играчите посрещнаха новия си наставник по най-добрия начин – с успех. Балканци пък са с 3 победи и 11 поражения и са на шесто място в класирането.

Домакините от Балкан започнаха мача много силно и играеха като с равен срещу шампиона. Често през първата четвърт резултатът бе изравняван, а играта вървеше кош за кош. След поредното равенство в края на частта балканци вкараха 4 поредни точки, за да излязат напред. Ботевградчани продължиха със силната игра и през първата половина на втората част, когато увеличиха разликата до цели 10 точки. Това стресна „студентите” и те започнаха да топят разликата, а след серия от 15-4 поведоха с 5 точки на почивката.

След подновяването на играта разликата в полза на гостите се запази, но балканци бяха непримирими и стояха близо до съперника си. Така те изоставаха с 8 точки преди началото на заключителния период. Тогава обаче Лукойл Академик реши да завърши мача подобаващо на разликата в класите и след 28-7 в частта направи разликата в крайния резултат 29 точки.

Капитанът Тодор Стойков и Брандън Хийт бяха най-резултатни с по 16 точки за победата, като добавиха съответно 5 борби и 9 асистенции. С 13 точки пък се включи Бруно Шундов.

За Балкан Димитър Маринчешки регистрира 17 точки и 6 борби, а с по 13 точки се отчетоха Станимир Маринов и Драгомир Мароевич (7 борби).