Славия обърна Монтана от 0:2 до 3:2

20:16, 14 яну 2012, Автор: , Преглеждания:59

Снимка: BGvolleyball.com

Отборът на Славия победи като домакин Монтана с 3:2 (21:25, 27:29, 25:21, 25:15, 15:12) гейма в мач от дванадесетия кръг на Суперлигата, игран в столичната зала Панайот Пондалов.

С този успех Белите отбелязаха пета победа в първенството, но остават на девета позиция засега във временното класиране. Славистите имат еднакъв актив с КВК Габрово (пет победи и седем загуби), но габровци са осми с една точка в повече – 16 срещу 15 за столичани. Идентично е положението на тима на Монтана, който има еднакъв актив с Нефтохимик 2010 (Бургас) по шест победи и шест загуби, но монтанчани запазват шестото си място с една точка повече – 19 срещу 18 за бургазлии.

В този мач тимът на Славия поднесе неприятна изненада на съперника, като показа, че в собствената си зала играе за победа и се бори до край. След като изоставаха в резултата с два гейма, Белите не преклониха глави, а обърнаха мача от 0:2 до 3:2. Резултатът може би щеше да е още по-категоричен, ако домакините бяха успели да спечелят втората част на двубоя, в която те имаха геймбол. След като поведоха с 24:23, те загубиха сервис и не успяха да затворят гейма, а резултатът излезе след 25-та точка, като накрая гостите триумфираха, след аут на домакините.

Като цяло двата тима играха равностойно, но много грешки. За Белите те бяха най-вече на сервис, като това им костваше победата във първите два гейма. Монтаначани пък от своя страна имаха проблеми в посрещане, а след като поведоха с 2:0 гейма допуснаха спад в играта си, което доведе до обрата в мача.

След като се върнаха в играта, в четвъртия гейм превъзходството на славистите бе най-силно, като те поведоха с 10:3 и 19:10. Треньорът на гостите Петър Дочев изкара титулярите си, за да починат, като Монтана доигра гейма с резервите. Рокадата обаче също не помогна на монтанчани, като Белите набрали инерция от успеха в последните два гейма и изравняването на играта, запазиха ентусиазма и в тайбрека и успяха да наложат волята си в петата част, а с това и да спечелят крайната победа.