Рилецо с драматичен успех в Балканската лига, Левски също бие

Публикувано в: Баскетбол, България, Европа, Избрано
21:07, 18 яну 2012, Автор: , Преглеждания:48

снимка BGbasket.com

Отборът на Рилски спортист записа доста престижна победа. Тази вечер в домашната „Арена Самоков“, момчетата на Росен Барчковски надвиха втория във временното класиране на Израел- Галил Гилбоа със 72:70.

Срещата вървеше равностойно през цялото време, като никой от отборите не успяваше да дръпне с повече от пет-шест точки. След силна серия в заключителните минути евреите успяха да поведат с 65-58, минута преди края на мача и почти се виждаха победители. Тройки на Асен Великов и Бранко Миркович в рамките само на 20 секунди върнаха българите в мача – 64-66 при оставащи 21 секунди до края.

Добра защита и 2 успешни наказателни удара на Вукославлевич изравниха резултата 66-66. В следващата атака съдиите решиха да се намесят и свириха измислен неспортсменски на фаул на Бранко Миркович, но Томас бе точен само при 2 от 4-те си опита от наказателната линия. Десет секунди преди края нова тройка на Миркович отказа израелците и подари успеха на самоковлии

За победителите най-резултатен бе Бранко Миркович с 21 точки, с 11 и 11 борби се отчете Филип Вукославлечич. За гостите Крис Томас наниза 13 точни попадения.

Във временното класиране след шестия кръг лидер е Галил Гилбоа с 5 победи и 1 загуба следван от Рилски Спортист и Морнар бар с по 4 успеха и 2 поражения.

В мач от другата група Левски взе гостуването си на Жрински в Мостар с 69-59 и записа шеста поредна победа в лигата. Аарън Харпър бе над всички за „сините“ с 12 точки, новото попълнение Джарет Хауъл се включи с 11 от пейката.

Левски е едноличен лидер в своята група с пълен актив от 6 победи, следван от Апоел Тел Авив с 5 победи и 1 загуба